گچ سفید

چگونگی تولید گچ سفید و اینکه گچ سفید چیست؟

در گچکاری گچ سفید کاری، گچ دو سرنده یا همان گچ روکار می باشد که از قیمت پایین تری برخوردار است.گچ سفید کاری در گچکاری برای انواع سفید کاری, نازک کاری و ابزارزنی استفاده می شود چرا که خالص ترین گچ ساختمانی در عملیات گچکاری می باشد.

گچ سفید کاری در گچکاری به دلیل سفیدی و نرمی بیشتر, در عملیاتی مانند گچ بری و گچکاری استفاده زیادی دارد.

گچ سفید کاری در گچکاری در اولین قلم ۸ دقیقه گیرش دارد و در قلم زنی دوم ۱۶ دقیقه طول می کشد. به همین دلیل بهترین گچ برای سفید کاری است.

همچنین در ساختن دیوار گچی بسیار مناسب است و نیاز به الک ندارد.

گچ سفید کاری در گچکاری (پرداخت) در بازار در بسته های ۴۰ و ۳۰ کیلوگرمی موجود می باشد.

ممکن است برای خیلی ها این سوال مطرح شود که رنگ سفید گچ بخاطر چیست ؟ آیا از مواد شیمیایی در ساخت آن استفاده میکنند ؟ یا نه به خودی خود سفید می باشد؟ در این صورت گچ از چیست؟

گچ یک ماده اولیه است که حاصل انفجار سنگ گچ خام در معادن سنگ گچ می باشد.

گچ سفید کاری در گچکاری مخصوص نازک کاری گچی دو سرنده است که به خاطر خلوص زیاد سفیدی فوق العاده ای دارد این امر به علت وجود آسیاب های قوی می باشد.

انواع گچ سفید کاری در گچکاری نوع یک

گچ سفید کاری در گچکاری در بازار دارای انواع متفاوت با مش و دانه بندی مختلفی وجود دارد, اگر مش گچ پایین باشد به عنوان گچ ساختمانی معمولی برای سفید کاری مناسب است, اما اگر مش گچ بالاتر از این حد باشد با عنوان گچ میکرونیزه از آن استفاده می شود.

طرز ساخت گچ سفید

پس از استخراج سنگ گچ و انتقال آن با کامیون به دپو کارخانه سنگ گچ سفید را در ماشین سنگ شکن خرد می شود و در مخزن اول قرار میکیرد.سنگ خرد شده ی حاصل را با در دمای بالا می پزیم, پس از آن ملات وارد مخزن دوم می شود.پس از آسیاب شدن وارد سیلو ی نهایی می شود و آماده ی بسته بندی است.

خواص گچ سفید کاری در گچکاری

سفیدی بسیار زیاد  این مصالح

گیرایش اولیه بین ۷ الی ۹ دقیقه

چسبندگی بسیار مناسب

درصد خالصی بسیار بالا

پوشش سفید و بسیار مناسب جهت سفید کاری و نازک کاری

مواردی که در آن از گچ سفید استفاده می شود

پرداخت

نازک کاری

سفید کاری

گچ سفید ساختمانی

دارای رنگ سفید براق و گیرش متعادل میباشد.از لحاظ دانه بندی گچ ساختمانی به نحوی میباشد که ملات خوشکاری را در اختیار گچ کاران قرار میدهد.در نتیحه سطحی صاف و مقاوم را ایجاد میسازد.همچنین میتوان با اضافه نمود مقدار مناسبی خاک به این گچ از آن به عنوان گچ زیرکار استفاده نمود.

گچ سفید ساختمانی به دلیل داشتن ویژگی های منحصربفردش نیاز به زیر سازی خاصی ندارد.تنها میبایست که سطح مورد نظر بدون گرد و غبار و چربی باشد.

میتوان از گچ ساختمانی در :

اندودکاری و سفیدکاری ساختمان ، و موارد دیگر ازجمله زیرکاری با اضافه کردن مقداری خاک استفاده نمود.

گچ سمنان ساری(آهوان ) از بهترین گچ های سفیدکاری میباشد که با انواع کیفیت و قیمت های متنوع پاسخگوی نیاز مصرف کنندگان است.

نحوه استفاده از گچ سفید ساختمانی

پودر گچ را در ظرفی که مقداری آب در آن است میپاشیم تا خیس شود.میزان آب موردنیاز برای تهیه ملات گچ به میزان برابر با گچ است.توجه به این نکته نیز خالی از لطف نیست که ملات را پرمایه و کم مایه تهیه میکنند.به منظور شکل پذیری بهتر ملات حدود۷۰ تا ۸۰ درصد وزن گچ آب اضافه میشود.تنها با گذشت ۵ دقیقه ملات گچ آماده است.

ahovanplaster
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت